Bitcoin Whales przenoszą swoje monety na giełdę – Co to oznacza dla ceny BTC?

Wieloryby Bitcoin’y są obiecującymi rynkami jako byki regenerują 9,000 dolarów.

Po ogromnym wybuchu Bitcoin powyżej 10.000 dolarów, Bitcoin wieloryby, inwestorzy, którzy posiadają wiele monet, zaczęli przenosić swoje Bitcoinów do wymiany ponownie. Przez cały rok 2020, zwłaszcza po krachu 12 marca, liczba Bitcoinów wycofanych z giełdy znacznie wzrosła.

Był to znak, że inwestorzy i entuzjaści kryptografii nie byli chętni do dalszej sprzedaży swoich Bitcoinów, ale raczej do ich posiadania.

Według danych z CryptoQuant, liczba Bitcoinów zdeponowanych na giełdach znacznie wzrosła.

Należy zauważyć, że jest ona nadal niższa niż ilość Bitcoinów, które były wycofywane w marcu i kwietniu. Dodatkowo, jak zauważyli niektórzy użytkownicy w odpowiedziach, Market Makerzy przenoszą środki, aby zbilansować swoje własne księgi, co nie jest filtrowane na wykresie.

Niekoniecznie oznacza to, że Bitcoin Trader nagle się rozbije, oczywiście, wiele osób chce osiągnąć zyski, ale popyt zawsze może być wyższy niż presja sprzedaży. Co więcej, Bitcoin może być używany na wielu giełdach, aby wejść na długie pozycje z dźwignią finansową. Na przykład, na BitMEX, użytkownicy mogą tylko złożyć Bitcoin i używać go do zakupu Bitcoin z dźwignią, więc nie jest jasne, czy napływ Bitcoin oznacza, że będzie więcej presji sprzedaży lub zakupu.

Bitcoin Short-Term Remains Bullish

Z technicznego punktu widzenia, Bitcoin jest niezwykle byczy, zwłaszcza w krótkim i średnim wieku. Dzienny wykres wyraźnie stworzył flagę byka, mimo że RSI jest zbyt rozbudowany.

Bitcoin Whales przenoszą swoje monety na giełdę – co to oznacza dla ceny BTC.
Wykres BTCUSDT według TradingView
Ta flaga byka jest niezwykle zdrowa, ponieważ biegun miał wzrost wolumenu byka i flaga widzi spadek wolumenu handlu czekając na następny etap w górę. Wykupione RSI nie zatrzyma kupujących tak długo, jak długo FOMO i popyt rosną, co zdarzało się w przeszłości wiele razy.

Dzisiaj jednak, około 745 milionów dolarów w opcji Bitcoin wygaśnie, co może popchnąć Bitcoin powyżej 12.000 dolarów, ponieważ obecne nastroje są mocno bycze.